Od ponad dekady trwa boom na inwestycję w kamienice na sprzedaż, nie tylko we Wrocławiu. Początkowo była to idealna inwestycja dla osób oferujących mieszkania pod wynajem. Obecnie, coraz częściej po kamienice sięgają deweloperzy. Inwestycja w zabytkowe nieruchomości to nowy trend na rynku nieruchomości.

Spis treści:
Dlaczego kamienica?
Kto inwestuje?
Mieszkania w kamienicach dla kogo?
Rynek cen
Baza ofert WGN

Kamienica na sprzedaż we Wrocławiu – czym kuszą inwestorów?

Oferty kamienic na sprzedaż we Wrocławiu nie stanowią większości proponowanych nieruchomości. A jednak należą do atrakcyjnych nieruchomości. Skąd to zainteresowanie? Kamienice mają historyczny klimat, wyróżniają się wysoką estetyką w architekturze. Budynki często mają atrakcyjne detale a mieszkania wysokie sufity i zdobienia w stylu sztukateria.

Swoją dotychczasową złą sławę zawdzięczają czasom komunizmu, kiedy to mieszkania w kamieniach wykorzystywane były na lokale komunalne. Do dzisiaj w wielu wrocławskich kamieniach mieszkają ludzie o niższym statusie społecznym. Przez takie działania kamienice niszczały zaniedbane.

Obecnie przeżywają swoją drugą młodość. Zawdzięczają to przede wszystkim fllipingowi – inwestorom, którzy skupują mieszkania po niskich cenach, remontują a następnie sprzedają z zyskiem. Pojawił się również trend na rewitalizację zabytków, zwłaszcza kamienic.

 

                                               zdjęcie pochodzi z oferty WGN: kamienica na sprzedaż we Wrocławiu

Kto inwestuje w kamienice na sprzedaż we Wrocławiu?

Deweloperzy prześcigają się w pomysłach na wykorzystanie mieszkań w starych kamieniach na sprzedaż we Wrocławiu – apartamenty, lusksuowe mieszkania, nowoczesne lofty a także lokale o podwyższonym standardzie.

Spore zainteresowanie inwestorów potwierdza dobry kierunek deweloperów. Kamienice są najczęściej zlokalizowane w centrum miasta i na Starym Mieście. Wrocławski rynek słynny jest ze swoich zabytkowych kamienic o pięknej architekturze.

W Śródmieściu znajdują się stare kamienice, o pięknej zabudowie ale gorszych standardach. Dlatego inwestycja w tego typu mieszkania to wyzwanie, zarówno pod względem finansowym, jak i budowlanym. Modernizacja starych mieszkań nie należy do prostych. Przed inwestorem stoi szereg wyzwań oraz prac naprawczych. Problemem może być również nadzór konserwatora, z którym trzeba uzgadniać wszelkie poprawki. Koszty remontu mogą bowiem przekraczać koszty zakupu. Ale warto zainwestować w taką nieruchomość. Ostatecznie, korzyści znacznie przekraczają straty.

Kto szuka kamienic?

Osoby szukające mieszkań w kamienicach na sprzedaż można podzielić na dwie grupy: klienci szukający luksusowych mieszkań, w budynkach o niebanalnej architekturze, z klimatem i historią w tle. Dla nich gratką jest mieszkanie w prestiżowej lokalizacji, w budynku o niebanalnym wyglądzie i ciekawej historii.

Druga grupa to biznesmeni upatrujący w mieszkaniach inwestycji pod wynajem lub z przeznaczeniem na flipping. Właśnie flippingowi kamienice zawdzięczają powrót do lat świetności.

Trzecią grupą są inwestorzy, którzy swoje mieszkanie chcą oferować pod najem krótkoterminowy. Wartością dodaną dla turystów będzie nocowanie w samym sercu miasta.

Ceny kamienic na sprzedaż we Wrocławiu?

Jedną z najważniejszych kwestii są ceny kamienic na sprzedaż we Wrocławiu i czy są opłacalne? Według raportu NBP za metr kwadratowy trzeba zapłacić ponad 16 tyś zł we Wrocławiu. Stawia to miasto na trzeciej pozycji za Warszawą (31 tyś zł) oraz Trójmiastem (20 tyś. zł)                                     zdjęcie pochodzi z oferty WGN: kamienica na sprzedaż w Rybniku

 

 Baza ofert WGN

Jeżeli szukasz atrakcyjnej kamienicy na sprzedaż we Wrocławiu sprawdź propozycje WGN.

Agenci WGN pozyskali  m.in. dwie atrakcyjne kamienice na sprzedaż we Wrocławiu.

Pierwsza z nich to atrakcyjna kamienica położona przy Rynku - budynek 5- kondygnacyjny o charakterze usługowo- biurowym. Na parterze i w piwnicach mieszczą się lokale gastronomiczne, na wyższych kondygnacjach znajdują się pomieszczenia biurowe oraz hostel.

Obecnie kamienica jest wynajęta w 95%. W 2000 roku budynek został poddany generalnemu remontowi i modernizacji, dzięki czemu zyskał nowy blask i nadaje się od razu do wykorzystania.

Oferta idealna dla inwestorów.

Cena ofertowa: 20 mln zł za kamienicę o powierzchni 2 191 m2.

Druga oferta to kamienica położona blisko Uniwersytetu. Nieruchomość po gruntownym remoncie w 2002 roku- odrestaurowana i zaaranżowana w bardzo wysokim standardzie. Kamienica usytuowana na 5 kondygnacjach (winda osobowa) plus piwnica i antresola. W obiekcie znajdują się powierzchnie biurowe (częściowo wynajęte). Bardzo oryginalny, komfortowy wystrój z zachowaniem starych elementów. Polecana ze względu na dogodną lokalizację oraz wysoki standard.

Cena ofertowa: 7 mln za kamienicę o powierzchni 654 m2.                                              zdjęcie pochodzi z oferty WGN: kamienica na sprzedaż we Wrocławiu